ZÁVOD S DEŠTĚM

Dne 13. září 2003, ve 13.00hodin byl odstartován nultý ročník cyklistického závodu HOSTIVAŘSKÝ PEDÁL. Bohužel jezdcům závodu vůbec nepřálo počasí. Hned po odstartování závodu začalo dost hustě pršet, takže bylo nutno závod hlavní kategorie zkrátit z původních čtyř okruhů na tři. Současně s hlavní kategorií odstartovali děti v kategorii do 15-ti let. Ti absolvovali pouze jeden okruh. Délka okruhu byla cca 5.5km.

sponzoři, bez kterých by se tato akce nedala vůbec uskutečnit

slavnostní vyhlášení nejlepších tří jezdců závodu, v kategorii 15-30 let.

start závodu nejmladší kategorie

slavnostní vyhlášení nejlepších tří jezdců závodu, v kategorii příslušníci integrovaného záchranného systému

1. Michal Čechák
  2. Michal Mour
  3. Tomáš Vondráček

poháry pro výtěze

servisní místo pro závodníky a pro návštěvníky zde bylo postaráno o kompletní servis kola, probíhala zde i poradenská činnost. Ke shlédnutí zde byla malá výstavka současných a historických kol.

záběry jízdní policie, "koníčci" vozili přítomné děti

dětské dopravní hřiště, zde si děti mohli, pod dohledem příslušníků dopravní a městské policie, vyzkoušet pravidla silničního provozu

mobilní centrum prevence kriminality Městské policie hl.m.Prahy

zásah příslušníků Policie ČR, ÚRNA (útvar rychlého nasazení)- zneškodnění nebezpečného pachatele

ukázka policejního pyrotechnického robota

ukázka specielní policejní výzbroje

střelba na cíl za odborné asistence policistů Policie ČR

stánek Policie ČR, konkrétně Dopravního inspektorátu Prahy 10. Zde byla k vidění policejní technika: radary na měření rychlosti, váhy na zjištění okamžité hmotnosti automobilů, přístroj na zjištění alkoholu v dechu DRÄGER, policejní výstroj specielní jednotky. Návštěvníkům byly k dispozici různé brožury a upomínkové předměty.

ukázka vozidel New Yorské policie                           jízda na motocyklu PČR a Městské Policie

simulace dopravní nehody s následným vyproštěním a ošetřením zraněných osob. Následovalo zapálení vozidel a předvedení zásahu hasičské jednotky, která po příjezdu na místo nehody požár zlikvidovala.

Závěrem zbývá říci, že mohlo být lepší počasí. Přesto akce splnila očekávání, ukázat lidem práci Integrovaného Zásahového Systému a tak trochu si zasportovat. Veškeré ukázky které zde byly k vidění měli vysokou profesionální úroveň. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili.